Harrojeni häshäshin, kjo është bima që rritet tek ne dhe kushton 5 mijë euro kilogrami.

Harrojeni häshäshin, kjo është bima që rritet tek ne dhe kushton 5 mijë euro kilogrami.Mendoni se h ashashi është bima e vetme me vlerë për momentin, e cila mund të çojë drejt pasurimit, ose le të themi, ndryshimit të gj endjes ekonomike?Nëse mendoni kështu, na lini t’ju themi se e keni gabim. Ndoshta ju nuk e njihni bimën Primula/Veris, një bimë a romatike e familjes Pri mulacea, që rritet në lartësinë 700-2.300 metra..//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Kjo bimë rritet në z onat malore. E quajtur “Lulja e Darvinit” apo “Pr imula e pranverës”, ka vlerë të madhe tregtare dhe bima e therë shitet deri në 5000 euro kilogrami, në tregun gjerman apo dhe vende të tjera.Primulla/officinalis është bimë mjaft e përhapur në Greqi dhe një ndër bimët më efektive në shërimin e sëmundjeve si kokë-dhimbjet, kolli, qetësim, sëm undjet br onkiale dhe kr onike etj..//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

HABlT kuksiani: Pas fejese zbuIova se ajo kishte patur të dàshur atë që kam..

Një djalë thotë se sapo i ka dhënë fund fejesës me vajzën që dashuron, pasi kjo e fundit ka patur një histori të me armikun e tij më të madh. Kjo është historia e habitshme e rrëfyer.

“Më në fund u fejova me vajzën që doja me gjithë shpirt. Por gjërat nuk shkuan mirë.

Them më në fund, pasi familja e saj nuk ishte dakord, sepse donin që ajo të përfundonte universitetin një herë dhe pastaj të krijonte familje.

Vajzën në fjalë e njoha në Facebook, u takuam, dolëm, u lidhëm dhe pas 1 vite lidhje vendosëm t’i bënim gjërat zyrtare.EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondsh

Por kot nuk thonë gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra.

Edhe pse jam kuksian unë e tolerova që ajo kishte patur një histori para meje. Ama nuk më kishte thënë kush ishte ky person.

Marr vesh nga njerëzit që ajo ka qenë e lidhur disa muaj me armikun tim. Them armik sepse ai tipi dikur ka plagosur me thikë kushëririn tim për një sherr ordiner.

Ne hak nuk kemi marrë, ama nuk e durova dot faktin që ai ka prekur të fejuarën time.

Kështu që edhe pse e desha shumë atë vajzë e ndava. Ajo më lutet, por unë e kam ndarë mendjen.

Sepse e njoh veten dhe kurrë nuk do ta kaloj dot këtë situatë.

Zemra më dhemb për të, por mori fund. Më paragjykoni sa të doni, por ajo e dinte historinë e familjes time dhe rrinte nuk bënte zë.

Unë edhe me fëmijë do ta ndaja kur ta mësoja të vërtetën. Tung”, shkruan ai.

Publikohet Një Fotografi E Re E Melisës Dhe Andit, Ngriten Pyetjet Se A Janë Këta Dy Çifti I Vërtetë I “Përputhen”

Fansat e “Përputhen” mendojnë se ka diçka mes Andit dhe Melisës.

Fation Kuqari disa puntata më parë kishe akuzuar Melisa Lleshin se ajo ishte përfshirë në marrëdhënie intime me një mashkull tjetër, pa theksuar se nëse personi në fjalë ishte brenda apo jashtë programit, shkruan lajmi.net.
E gjithë kjo do të nxiste lindjen e zërave të shumtë, që përmendnin një emër të vetëm, Andin Shehun.

Së fundmi, një fotografi nga Mafia_Al rrit dyshimet në fjalë, ku shfaqen pikërisht Andi dhe Melisa, nën shoqërinë e njëri-tjetrit dhe larg ambienteve të programit.

Kjo fotografi nuk është e para që bëri ndezi rrjetin pasi më parë qarkulloi një fotografi e tyre, për të cilën Melisa foli në “Për’puthen Prime”, ku sqaroi se në fakt ajo ishte bërë brenda ambienteve të Top Channel-it.

“Nuk kam çfarë të them. Kjo fotografi është e zvogëluar. Këtu jemi në ambientet e Topit. Thjesht është zmadhuar”, shpjegoi asokohe Melisa.

Ende nuk ka ndonjë deklaratë nga Andi apo Melisa por që presim të vihet e vërteta në shesh së shpejti

Avokatja Shqiptare Mahnit Me Linjat E Saj Trupore

Redona Koci cilësohet si një nga femrat më joshëse të mediave rozë.
Koci e cila ka marrë epitetin si avokatja joshëse shqiptare, nuk heziton aspak t’i shfaqë asetet e saj të bollshme.
Së fundmi ajo ka vendosur që të relaksohet në një resort skijimi ku shfaqet shumë tërheqse në pink.

“Bora e parë është si dashuria e parë”, ka shënuar ajo.

Arta Elezaj Josh Fansat Me Fotografinë E Postuar Në Rrjete Sociale

Arta ka postuar një fotografi në Instagram.
Arta Elezaj është ndër femrat më të dëshiruara të ekranit televiziv.

Aktorja që u bë shumë shpejtë fytyrë publike, ku nuk heziton të ndajë momente të ndryshme me fansat e saj në Instagram.
Ajo është mjaft aktive në rrjete sociale, duke ndarë foto nga përditshmëria.


Së fundmi ajo ka ndarë një fotografi të fytyrës ndryshe nga herat tjera ku poston foto apo video të ndryshme sensitive.
Modelja dukej mjaft bukur me një grim të lehtë që vinte në pah bukurinë e saj të veçantë./Lajmi

Si Rrallë Herë Luana Vjollca Pozon Nga Prapa

Moderatorja shqiptare Luana Vjollca po vazhdon të shfaqet tërheqëse.
Bukuroshja e emsionit më të ndjekur ‘Shiko kush luan’ shfaqet tërheqese jo vetëm në program por edhe në imazhet e përditshmërisë.

Edhe ajo si shumë artiste tjera nuk iu ka shpëtuar ndërhyrjeve estetike, sidomos për ato në fytyrë është kritikuar tepër.

Është vënë re se Luana rrallë herë pozon nga prapa, gjë që shpesh është komentuar me pretekstin se nuk ka trupin sic e bën me photoshop.


E me një imazh që ka postuar se fundmi ajo iu mbyll gojën të gjithëve, tek sa shfaq belin e të pasmet./Kosovarja

Fansat Nuk E Besojnë, Tea Pranon Të Nxjerrë Kontratën Me Përputhen

Pas publikimit të fotove, Tea reagoi me një postim ku nënkuptonte se kishte lënë prova që historia e saj me Beartin të zbulohej.
“Kr.imi perfekt nuk ekziston ose ti lë gjurmë që të kapesh”, shkruante Tea krah postimit ku fansat menjëherë e kanë su.lmuar me komente.

Tea i është përgjigjur disa prej tyre dhe ndër të tjera shprehet se nuk është ide e keqe që të nxjerrë kontratën me “Përputhen”.
“Çështja është se le nam dhe këto s’të bëjnë më punë”, i komenton një tjetër.

“E ke gabim, mund të bësh 1000 të mira e njerëzit nuk i mbajnë mend, bën diçka që nuk u pëlqen dhe shiko ç’bëhet”, i përgjigjet Tea./Express

Djali I Cecës Thot Se “Kosova Është….” E JONA”

Velljko Raznatoviq, djali i këngëtares së famshme serbe, Svetlana Raznatovic, e njohur në masë si “Ceca”, ka përdorur sha.rje dhe of.endime të rë.nda ndaj Vladimir Kostiqit, kryetar i Akademisë Serbe të Shkencave dhe Arteve, pasi ky i fundit tha Kosova nuk i përket Serbisë.“Kosova nuk është e jona dhe sa më shpejt që dikush ta thotë këtë, aq më mirë do të jemi”, tha dikur Kostiq, dhe së fundmi në një emision konfirmoi dhe argumentoi pozicionin e tij.Kjo ishte arsyeja pse Veljko Raznatoviq i dha vetes të drejtën të drejtonte fyer.je nga më të eg.rat në kurriz të akademikut.

“P** i verbër… Vladimir, me respektin e duhur, thith k**, p****** i qelbur”, shkruajti Raznatoviq në një ‘story’ të tij në Instagram me një foto të Vladimir Kostiqit nga intervista ku ai dha deklaratën e fortë.Kostiq reagoi ndaj deklaratës së peshkopit Grigorije, një ditë më parë, për Newsmax Adria, i cili tha se “Kosova është e jona”. Ai tha se “Kosova s’është e jona”, dhe sipas tij, sa më shpejt që thuhet hapur kjo nga ana e Serbisë, aq më mirë do të jetë.

Dep videoja apo kaliptike/ Rruga hapet më dysh rruga dheu rrëshqet deri në det

Nje pjese e madhe e autostrades “Kalifornia 1” ka rres hqitur në oqean si pasoje e nje stuhie te forte që solli shi dhe borë.

Zyrtaret e departamentit te transportit ne Kaliforni thonë se mbetjet rane mbi autostrade çka beri qe infrastruktura të deshtoje. Of iceri i patrulles rrugore John Yerace ishte ne zonen ku ndodhi inc identi.

Ai njoftoi me urgjence dhe tha : “Ky seksion i autostrades ka rënë ne oqean”. Me poshte keni fotot nga ngjarja :

Tre herë e mundi sëmundjen e ligë/ 17-vjeçarja jep shpirt nga sëmundja e ligë

Aspen Deke, 17 vjeç mposhti 3 herë ka nce rin dhe vd iq pasi u infektua me Covid-19.

Ndizen qirinj në nderim të policëve që vdiqën nga koronavirusi – Familjajone
17 vjeçarja ka vuajtur nga k an ceri për pjesën më të madhe të jetës së saj dhe ka arritur ta mposhti atë tre herë. Ajo vuante nga leu cemia akute limfoblastike.

Vajza kishte rezultuar pozitive me Covid-19 në nëntor të vitit që lamë pas. Ajo u shtrua në spital pasi kishte një muaj me temperaturë të lartë. Mjekët bënë të pamundurën por nuk arritën që ta shpëtonin si pasojë humbi jetën dje.