Emanuela Dalipi është 28-vjeçarja që humbi jetën mbrëmjen e kaluar si pasojë e koronavirusit në spitalin Infektiv, ku ishte e shtruar prej një jave.

Burime bëjnë me dije se ishte në muajin e pestë të shtatzënisë dhe mjekët tentuan të shpëtonin foshnjen me anë të ndërhyrjes së menjëhershme, por 28-vjeçares i nisi hem orr agjia.

Kështu tentativa e mjekëve për të mbajtur në jetë foshnjen prematurë dhe nënën dështoi. Emanuela kishte qëndruar fillimisht në shtëpi pasi ishte e shqetësuar për dë min që mund ti shka ktonin fëmijës ilaçet me Covid.

Më pas, me përkeqësimin e gjendjes shëndetësore është shtruar në Infektiv ku për tre ditë ka qëndruar në terapi intensive, pastaj e kanë kaluar në rean imacion qendror për shkak të rë ndimit të situatës.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *