Ka rreth dy orë që ka nisur protesta e qytetarëve te ministria e Brendshme dhe që tashmë janë zhvendosur te Kryeministria. Ata po kërkojnë drejtësi për 25-vjeçarin Klodian Rasha, i cili u v r a mesnatën e djeshme nga efektivi I policisë.

Mes qytetarëve të shumtë kanë qenë edhe personazhe të famshëm si reperi Stresi apo edhe modelja e njohur, Oriola Marashi.

Ajo ka publikuar disa pamje në Instastory, ku shihet teksa proteston mes shumë qytetarëve. l.k/abcnews.al

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *