Këngëtarja e njohur me famë botërore ka zbuluar të rejat e fundit nga jeta e saj private.

Jessie J bëri të ditur se ka humbur dëgjimin në njërin vesh.

Artistja e ndau problemin e saj shëndetësor me fansat dhe ndjekësit në Instagram këtë fundjavë.

Në një postim, Jessie shpjegoi se si u sëmur para se të dërgohej në spital ku u diagnostikua me sindromën e “Meniere”. “U zgjova dhe u ndjeva sikur isha plotësisht e shurdhër në veshin tim të djathtë, nuk mund të ecja në një vijë të drejtë. Në thelb më thanë që kisha sindromën e Meniere. Unë e di që shumë njerëz vuajnë nga ajo dhe unë në të vërtetë kam pasur shumë njerëz që më shtrijnë dorën dhe më japin këshilla të shkëlqyera, kështu që sapo isha ulur në heshtje. Tani është hera e parë që kam qenë në gjendje ta këndoj dhe ta duroj atë”, ka thënë ajo.

Sindroma e “Meniere” është një gjendje e veshit që mund të shkaktojë marramendje dhe ndjesinë që gjithçka rreth jush po rrotullohet, që do të thotë se është e vështirë të qëndrosh ose të ecësh drejt. Simptomat gjithashtu përfshijnë të përzier, marramendje dhe humbjen e ekuilibrit tuaj. Duke ndarë një postim me ndjekësit e saj, Jessie shtoi: “Tani jam duke parë Gambit e Mbretëreshës me gishtin në vesh. Unë e kam bërë episodin e parë 4 herë, sepse kam përqendrim zero dhe veshi im tingëllon sikur dikush u fut brenda dhe ndezi një tharëse flokësh”.

“Mund të jetë edhe më keq por tani unë jam super-mirënjohëse për shëndetin tim jam e lumtur që shkova herët dhe ata mësuan se çfarë ishte vërtet dhe vura ilaçin e duhur, kështu që ndihem shumë më mirë sot”, përfundoi këngëtarja në postimin e saj.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *