Lajm i hidhur për botën e medias, por jo vetëm. Sot ka ndërruar jetë nga Covid-19 gazetari i mirënjohur i Radio Shkodrës, TVSH-së dhe Deutsche Welle në shqip, si dhe i mediave te tjera lokale, Lek Plani.

Ndërron jetë gazetari i mirënjohur, Lek Plani - Top Channel

Lajmin e ka bërë me dije Unioni i Gazetarëve Shqiptarë me anë të një shënimi në rrjete sociale. Njoftimi i UGSH:

Siç njofton kolegu dhe kryetari i UGSH qarku Shkoder Gasper Marku, sot ka humbur betejen me COVID-19 gazetari i njohur, miku dhe bashkepunetori i shkelqyer, i mirenjohuri i Radio Shkodrës, TVSH, Deutsche Welle në shqip, si dhe i mediave te tjera lokale, Lek Plani. Ngushëllime familjes “Plani”! Pushofsh më paqe, kolegu, shoku, miku ynë i mirë, Leka! Zyra e Shtypit Unioni i Gazetareve Shqiptare.

Bota e medias dhe shtypit të shkruar në zi, Covidi i merr jetën  ish-gazetarit të njohur të TVSH-së – FaxWeb

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *