historitë e dashurisë janë nga më të ndryshmet por me zhvillimin e teknologjisë të shumtë janë çiftet që janë njohur në rrjetet sociale, kanë vazhduar bisedat me orë të tëra e deri tek daljet për të qenë përballë njëri-tjetrit.

Një djalë i ka shkruar redaksisë JOQ Albania ku shkruan se ka njohur një vajzë në Instagram. Ka qenë vajza iniciatorja e fillimit të njohjes së tyre. Kjo pasi ajo e kishte kontaktuar vetë e para në Whats app dhe numrin ia kishte gjetur në profilin e Instagramit të djalit.

Jo çdo gjë ka shkuar ashtu siç djali ka dëshiruar, pasi vaza ka luajtur me ndjenjat e tij. Ai shprehet se u dashurua me atë vajzë, por ajo ishte e fejuar nga ana tjetër.

Djali shprehet:

Përshëndetje JOQ Albania! Dua të them një histori timen që më ndodhi para pak muajsh. Më vjen një mesazh në Whatsapp ku shkruhej “mrb” nga një numër që nuk e njihja. Mendova mos ishte dikush që më bën nndonjë lojë. E pyeta se kush ishte dhe ku e kishte gjetur këtë numër. Më tha se ishte një vajzë dhe se numrin e kishte gjetur në Instagramin tim. Unë e kisha vërtet një llogari ku e kisha lënë nr tim, por unë atë Instagram se përdor se e kisha në një tel që nuk i mbaja mend kodin. Ai telefon edhe mu prish.

I kerkova foto dhe mi solli. Pastaj i thashe per ta shikuar ne me tha ne rregull por pak me vone… me ra tel e hapa. Folem gjate ate nate te nesermen gjithashtu. U dukte e sinqertë, më pëlqeu shumë. Zemra filloi të më rrihte për të dhe filluam ti shprehnim ndjenjat njëri-tjetrit edhe pse nuk ishim takuar akoma.Flisnim aq shumë, mirëpo kjo kur pas ca ditesh me tha do shkoj te xhaja e skam tel personal qe ta marr me vete do qendroj ca dite shume andej e sdo kemi si do flasim. Ne fakt u merzita po skisha cbeja. Iku kjo, te nesermen me telefonon pa numer me tha po te therras me nr e xhajes.

U kthye ne shtepi e flisnim si me pare. Mbas ca ditesh kjo me tha do vij per ne qytetin tim. E pyeta se cfare kishte te aferm ketu me tha kam nje teze po perseri me tha sdo kemi si do flasim dhe pse do jemi ne te njejt qytet por ate dite e pashe kur erdhi ne qytetin tim por shikova qe kishte tel me vete samsung me prekje.

U merzita se me pat thene skam tel me vete per te folur ne whatsap apo instagram do kem nje tel te thjeshte qe kur te mundem do te marr ne tel pashe qe nuk ishte e treguar e sinqerte dhe dyshova qe mund te ishte dicka te nesermen e shikoj perseri ne qytet me nje grua dhe nje djale e pyete se kush ishin ato me tha tezja dhe cuni xhajes.

Pasi iku ne shtepin e saj qe kishim mundesi te flisnim me gjate i thashe perse me kishte genjyer qe kur dilte skishte tel me vete nuk me jepte pergjigje i thashe mos je fejuar apo ke ndonje lidhje dhe kete e mohoi e me tha une te isha e fejuar do kisha dicka ne duar dhe te kisha lidhje me dike tjeter nuk do flisja e bija ne dashuri me ty i besova… pas ca ditesh kjo me thot jam e fejuar dhe une e mora qe ben shaka se ishte pak e tille mirpo kjo me betua qe ishte e fejuar dhe me solli foto me ate djalin qe me kishte thene qe ishte djali xhajes.

Me tha te kujtohet ate dite qe isha ne qytetin tuaj une jam e fejuar atje isha me te fejuarin dhe kunaten nderkoh mua me kishte thene cuni xhajes dhe tezja…. u ndjeva shum keq dhe per momentin ne mendje me bie vetem te hakmerresha me ate dhe i thashe qe gjith kete histroi do ja tregoja burrit saj mu lut qe mos e beja me bere bllok kudo vetem nr jo me tha neser do shkoj te i fejuari me pak fjale do vinte ne qytetin tim te nesermen une dal si cdo dite per kafe dhe shikoj kete me te fejuarin ne bolevard i shfaqem para dhe i ndjek pas deri ne nje kafe ku ata ndaluan ne te njejt kafe u ula dhe une iken se une ne drejtimin tim po ndihesha aq keq shpirterish.. pak me vone me merr ne tel flasim shum pak dhe me thot qe te nesermen do dilte me kunaten e shoh dhe te nesermen ishim ne te njejt kafe pavarsisht se jo bashke.. me merr perseri ne tel e me thot qe mbasdite do dilte me dy vajzat e kunatave e me tha kam mundesi te takoj me merr ne tel ishte te nje kafe e me tha ajde ne kafe se u thashe ketyre une po do prezantohemi si kushuri pasi shkova ndenjem 1 ore ne kafe ishte takimi im i pare me ate te nesermen me ftoi perseri per kafe nderkoh ishte me kunaten por prezantoheshim kushuri.

Tani nuk flasim me se une smund te jetoja me kete realitet ajo me shprehte gjithmon ndjejat dhe pse ishte e fejuar por do ishte me keq nese ne do e vazhdonim ta mban kete lidhje dhe pse me eshte coptuar zemra nuk kuptova perse ma bere kete arriti te me bente per vete e pastaj me tregoi realitetin .. pse valle ma beri kete nuk eshte mekat te luash me ndenjat e dikujt… (A….i). Kjo ka ndodhur para 1 muaji ne Elbasan ka ndodhur po doja te mbeste anonim.”

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *