Pershendetje dasha te ndaj nje histori te jetes time .. Tradhtia pas 17 vjete martes Jam 38 vjece nene e dy femijeve , kam vendosur qe te ju shkruaj per jeten time!! Kur isha 21 vjec u martova , mendova qe u martova me princin e jetes sime U largova nga Kosova i lash te gjithe per të,familjen shoqerin dhe te gjithe qe i kisha rreth meje , per ta vazhduar nje jetë me të.

Nuk shkoi shume koh filluan pr oblemet mes meje dhe ish burrit tim , ato Probleme ishin nena e tij jo kshtu jo ashtu gjithmon i fliste djalit tij keq per mua, edhe qe jetonim vet ne banese nuk na lente te qet se ishum shume afer, POR edhe ky i ndegjonte shume fjalt e tjerve.

Kaluan do vite dhe u bëm prind ishum shume te lumtur qe allahu na bekoj me 2 femij i kishum te gjitha , 2 femij banes kerr te dyt ishum ne punë.

Burri im ndryshoi kohen e fundit , filloi me telefon u zgjojke mes te nates e shikojke telefonin mos i ka shkuar dikush , pastaj nuk guxonte ta lente telefonin kerkun gjithmon afer veti edhe ne qoft se isha une afer tij e kthejke mbrapsht per mos me pa une se Kush Po i shkrun, filloi dyshimi ne të pse i ka kto sjellje ky nuk ka bo kshtu ma heret ,filloi te me thoshte se um duhet me shku ma heret ne pune nganjeher vonohem deri 1 ose 2 nates, nuk e bojsha te madhe se nuk isha e sigurt 100% se qka Po nodh .

Ishte motra ketu ne vizit edhe i tregoj se qysh i ka sjelljet me telefon, se qysh e man telefonin kerkun nuk guxon me lon, edhe ajo e kish vrejt Po mu nuk me kish than asgje , pas disa dite ja gjej ne kulet 2 faktura qe i kushte ble dhurat parfim edhe pigjame at dhurat mu sma kish jep edhe e pyes se kujna ja ke ble me tha qe nje kolege i kan mbledh te hollat kolektivi e ky kinse ja ka ble dhuraten. Me ne fund doli e verteta pas 17 vjete martes burri im me kishe tradh tuar me kolegen e punes me nje vajz 22 vjece ky eshte 41 vjec, njeher e mohonte qe nuk ka asgje mes tyre vetem shkoi e vizitoi rri aty pi kafe qaj me te e marr ne pun e shkojm bashk , thoshte qe ajo eshte e re 22 vjeq edhe ka dashnor ajo qika une nuk jam asi njeri me te tradhtu ty!

Dikur e pranoi se qka kishte ber filloi te qaj e te qaj amon Veq falma ama edhe nje shance nuk e di se qysh u ardh puna deri aty jam kon gabim, gjith naten qe qajti i thash qe neser ka me ju tregu prindve tu , thoshte ma mire eshte mi dal trenit perpara se me dit prind e mi.I thash me ta fal nuk muj ta fali se ti je kan shume i vetdijshum se qka ke bo nuk u kan Veq nje her Po shume her te ajo , Po per hater te femive ka mu mundu me vazhdu jeten me ty,edhe qohem i shkruj dashnores tij Faleminderit shume qe e paske kenaq aq mire burrin tem , ajo nuk mu pergjigjet mu Po e thirr kta ne telefon edhe lajmrohem une,paren fjal thot ajo qka Po ndodh , i tham une e din fort mire se qka ka ndodh, thot nuk Po te kuptoj, i tham se burri me ka tregu te gjitha se qka ka ndodh edhe Faleminderit shume shume qe ja ke arrit me prish nje familje me femij, thot ka shume arsyje Pse kishe aj me paska tradhtu mu edhe nuk muj me tu sqaru kurgjo ma mbyll telefonin , kur me tha ajo qe paska pas shume arsyje qe aj me paska tradhtu mu ather vendossa mi tregu prinderve tij Te nesermen i thirra ne telefon prind e tij erdhen ketu ky qajke , edhe than ata se qka keni, ju thash vetne djalin e juv se qka kena, prap ky nuk folke , dikur ju thash se djali juv me ka tradhtu me kolege te punes ajo qika 22 vjeq . E din se qka tha vjehrra fjalen e par sen skoka bo burri eshte per 7 gra,e kur tha nana e vete ashtu ky mu drejtu mu se ti ma ke pru punen me shku tjeter kund.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *