(Foto) Kjo është vajza e re shqiptare që doli të kërkoj burrë në televizor e tha vetë: Do u trazoj….

Jasmina është vajza e re e Për’Puthen e cila u prezantua me një videoklip shumë të veçantë.

Ajo pëlqen mkinat, një hobi ndryshe me çfarë kemi parë në emision. Ardhja e saj solli reagime të shumta të djemve dhe vajzave. Jasminë nuk e përcaktoi se cilin nga djemtë pëlqen, duke e lënë mi ster këtë gjë.
Nuk dihet nëse ajo do t’i trazojë edhe më shumë ujërat në Për’Puthen e kjo ngelet për tu parë.

(Video) Ta rrëqeth shpirtin vajza shqiptare: U rrita nga dy prindër shurd memec më tallnin në shkolla më thoshin do ngelesh pa martuar ti nga ata

Ardita në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare ka rrëfyer se ka ardhur në jetë nga dy prindër shurdhmemecë dhe fëmijëria që ka kaluar së bashku me vëllezërit ka qenë shumë e vështirë.

Ardita është rritur nga gjyshërit e saj sepse mamaja shurdhmemece pa dashje fëmijën e parë e ka m bytur duke i dhënë gji gjatë natës pasi ajo nuk dëgjonte dot të qarat e fëmijës.

Kështu për mos rr ezi kuar dhe jetën e saj, gjyshërit e rritën Arditën. Kur u detyrua të kthehej tek shtëpia e prindërve pas disa viteve, ajo nuk ishte e lumtur dhe nuk përshtatej dot më prindërit. Dëshironte që të jetonte me gjyshërit.

(Foto) Këto janë politikanet që vishen më këpucë 800 euro dhe çanta 2000 euro

Pëlqejnë të vishen bukur, por edhe shtrenjtë. Ky nuk është një lajm që mund të çudisë njeri, pasi dihet që politikanët tanë, kur vjen puna për t’u veshur, kërkojnë maksimumin.

Madje, nuk e kanë aspak problem të shfaqin luksin e tyre, paçka se janë të përzgjedhurit e popullit të një vendi me varfëri të lartë. Kemi komentuar shpesh deputetë dhe ministra, të cilët vajtjen në Parlament e kanë kthyer në një sfilatë veshjesh të shtenjta, çantash dhe këpucës të markave më të mira.>
Nuk ngelen pas edhe makinat e tyre shumë luksoze, me të cilat shkojnë në punë. Këtë herë në rrjetën e paparazzit kanë rënë dy deputete, të cilat këtë të enjtë ishin veshur shumë uks.

E para është Aurora Mara, të cilën e kemi komentuar edhe më herët për çantat e shtrenjta. Por kësaj here, ajo kishte zgjedhur një palë këpucë “Balenciaga”, të cilat kushtojnë rreth 800 euro. Ndërkohë, deputetja e Gjirokastrës, Artemis Dralo, u shfaq me një çantë “Burberry”, e cila kushton rreth 2000 euro.

Ndodh tragje dia/ Autobusi bie nga ura, raportohet se 10 mësues kanë humbur jetën

Dhjetë persona v diq ën dhe 25 të tjerë u pl ag osën mbrëmjen e djeshme në Kubë pas një ak si denti rrugor që ndodhi rreth 40 km në perëndim të Havanas, njoftoi Komisioni Kombëtar i Sigurisë Rrugore.

Qytetarët do ndezin qirinj sonte për ta nderuar ikonën Leze Qena

Drejtuesi i autobusit që po transportonte mësues humbi kontrollin e automjetit në autostradëa kombëtare dhe autobusi ra nen një urë, sipas mediave vendase.

Mësuesit të cilët japin mësim në shkollat në kryeqytetin e Kubës, po ktheheshin në provincën lindore të Granmës.

Të pl agosurit, tre në gjendje kritike, u shtruan në spitalet në Havana dhe në provincën fqinje të Mayabeque. Presidenti Kuban Miguel Diaz-Canel shprehu hidhërimin e tij për “humbjen e jetëve të vlefshme njerëzore” dhe u dha ngushëllimet familjeve të të ndjerëve.

Sonte në vend të tenxhereve, në ballkon do të ndizen qirinj - Gazeta Online  'Reporteri.net'

O Zot si nuk kanë shpirt? 23-vjeçari shqiptar ndërroi jetë në Francë nga sëmundja e ligë, familja: Po përdorin emrin e tij për të fituar para

Në spitalin e Strasbourg-ut në Francë, të martën ka ndërruar jetë Shkëlzen Kasumi nga Vushtrria. 23-vjeçari kishte shkuar për trajtim, por që nuk ka arritur t’i mbijetojë sëmundjes.

qirinj

Pas vde kjes së tij, është raportuar se familja e Shkëlzen Kasumit, ka kërkuar ndihmë nga bamirësit që kufoma e tij të kthehet në Kosovë.

“Sot me 29/01 vd i q Shkelzen Kasumi 23 vjeç ne spitalin e Strasbourg-ut. Ishte ardhur te shërohet por nuk i mbijetojë sëmundjes. Familja qe gjendet në Kosovë kërkon ndihmën nga çdo bamirës që t’ua kthejmë k uf omën”, thuhet në njoftimin e bërë nga Shoqata Kulturore Shqiptare Strasbourg-Kehl.

Kjo shoqate ka bërë të ditur se ndihmat do të pranohen nga Ragip Ademi, kontakti: +33 6 05 54 30 06 dhe se afati i fundit është të shtunën ora 18:00. Por familjarët i kanë thënë Telegrafit, se ata nuk janë prapa kësaj thirrjeje, dhe se dikush po tenton të përfitojë financiarisht.

Axha i Shkëlzenit ka kërkuar nga të gjithë bamirësit që mos të japin para për rastin në fjalë.

“Dikush po keqpërdorë emrin e Shkëlzenit për të përfituar financiarisht, pasi ne nuk kemi kërkuar ndihmë për kthimin e ku fo mës në Kosovë. Ju lus që të mos dërgoni të holla për rastin në fjalë”, ka thënë ai.

E pabesueshme! Kjo është serbja e cila kërkon që në Parlamentin e Serbisë të flitet shqip.

E pabe.sueshme! Kjo është ser.bja e cila kërkon që në Parlamentin e Serbisë të flitet shqip.Drejtoresha e Zyrës për të Drejtat e Njeriut për Pakicat znj. Suzana Paunov sot ka kërkuar që përfaqësuesit e pakicave në Parlamentin serb, sikur shqiptarët dhe pakicat tjera të mund të flaisn gjuhën e tyre//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

amtare ne Kuvendin e Serbisë, njofton a gjencia e lajmeve “Presheva Jonë” Sipas znj. Paunoviq “anëtarët e pakicave në parlament mund të flasin në gjuhën e tyre amtare

Jam 23 vjeçare e fejuar në Gjermani por nuk po me merr me vete, Çka të bëjë unë…

Jam 23 vjeçare e fejuar në Gjermani por nuk po me merr me vete, Çka të bëjë unë…

Jam nje vajz 23 vjeqare qe 8 muj jam feju me ni djal qe jeton ne gjermani e kem ma kunor per mem mar aj atje por aj po gjan nonstop arsye per mos mem mar. Niher nkurs derisa e japa te stin//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

A1 tani t erminin.niher mka qu foto tu fol neper rrjete sociale me tjeter kan ja kom fal at ga bim,e prita derisa merdh kur me erdh te rmini aj atje ela punen e erdh nkosov. Masnej kur shkoj ja nisi pun te re e un po duhet me prit drrisa ti rregullon aj senet atje dokumentat se asht me dokumenta te italis. Tani pati ak sident nuk di njeri qka me ba a po i ndodhin kto aks idente qellimisht All ahu i madh. Apo se ka menen hiq mem mar . Mthoni qka me ba
se sdin njeri qysh i bjen ne fije ksaj pune//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Meda po e lë muzikën, arsyeja është shumë e dhimbshme

Meda po e lë muzikën, arsyeja është shumë e dhimbshme
Meda është ndër këngëtarët më produktiv, që nuk ndalet së publikuari këngë të reja, në mënyrë që të jetë sa më pranë adhuruesve të tij.Meda ia ka dalë që ta bëjë për vetë një pjesë të konsiderueshme të publikut që e ndjek me vëmendje të veçantë rrjedhën e karrierës së tij.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondsh

Para se Meda të ishte në këtë po zicion, hit i j ashtëzakonshëm ishte Adem Ramadani, që konsiderohej më i kërkuari e dëgjuari kudo, shkruan “Kosovarja”.Adem Ramadani i ka lënë dasmat, ahengjet e mbrëmjet dhe këndon vetëm këngë për fenë.A po shkon edhe Meda kësaj rruge?

REPERl i njohur vaIIëzon vallen e Rugovës e kërkon nuse shqiptare (Video)

Këtë javë n’Kosovë Show mysafir ishte reperi i huaj Cliqme. Ai jeton në Zvicër por po zhvillon karrierë edhe në Kosovë.

Cliqme tregoi si nisi të mësonte gjuhën shqipe. Thotë të kishte dëgjuar vetëm fjalë të mira për shqiptarët.

Reperi kishte mësuar shumë gjëra rreth popullit shqiptar. Ai ka njohuri edhe për ushqimet tradicionale.

Cliqme do të vallëzojë valle shqiptare derisa po kërkon edhe nuse në Kosovë.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Juristja s*ksi/ Me bikini në mes të dëborës

Është natyrë që i pëlqen vera si stinë, por për t’u ndjerë ngrohtë në dimër sekreti është te gjendja e bukur emocionale që po përjeton.

Modelja Xhensila Seferi ka sfiduar dëborën në mes të janarit, duke pozuar me bikini, momente që i rrëfen si një adr.enalinë më shumë për t’i dhënë inspirim jetës.
E diplomuar për drejtësi, blogerja që njihet për postimet e saj të bukura në “Instagram”, rrëfen për “Panorama Plus” diferencën mes virtualitetit dhe realitetit, si dhe sekretet për t’i shijuar jetës maksimumin…//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Me bikini në dëborë, ishte thjesht set fotosh apo je aq aventuriere sa të dalësh në borë si në plazh?

Xhensila Seferi: Jo, nuk ishte set fotosh, në fakt, por një ide e çastit. Le të themi një tendencë e viteve të fundit, nëse do të tregohesha e sinqertë. Por të sfidosh borën, të ftohtin është sfida ndaj asaj që mund të jetë edhe e ftohtë kundrejt teje. Një adr.enalinë më shumë…

Ku i realizove ato foto dhe kishte pushues dimërorë që të shihnin me habi apo me zili?

Xhensila Seferi: Fotot u realizuan në Voskopojë. E zgjodha vendin duke u kujdesur që të mos kishte njerëz përreth, normalisht.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe