Fifi i kun dervihet Tayne-s: “QE QE KENGA ME KOT!”

Këtë herë në puntatën finale në “Shiko Kush LUAN” protagoniste në “Paintball” ishte këngëtarja e emisionit Fifi.

Shpesh herë në media përflitet një përpl asje mes saj dhe reperes Tayna, por sonte Fifi vendosi disa pika mbi “i”.

Në një nga momentet e patransmetuara më parë në “Shiko Kush LUAN” ishte edhe një pjesë nga “Ndaje ose haje” e programit ku të ftuar ishin Capital T , Ermal Fejzullahu, Kristina Baki, Alaudin Hamiti, Dren Abazi dhe Fifi. Kjo e fundit kur u pyet se sipas saj cila është kënga shqiptare me tekstin më kot u përgjigj duke thënë: “Qe qe” nga Tayna.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekond

Kështu që sonte duke qenë se ishte një puntatë speciale ku do të transmetoheshin momente që janë prerë nga emisioni, kjo pyetje nuk do mungonte.

“Fifi, në një moment të pa transmetuar në “Shiko Kush LUAN” je shprehur se “Qe Qe” e Taynas është kënga me tekstin më kot, pjesë e cila është prerë dhe po e themi sonte ekskluzivisht. Na sqaro sot çfarë problemi keni ti dhe Tayna? Sqaro dhe Qëllo”.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Ksaj pyetje Fifi tha se refuzon t’i përgjigjet, por pyetjes se cili është “Cili nga personazhet publik në tabelë është “ON TOP”?!”, Fifi vendosi të qëllojë foton e Taynas, por shtoi duke qeshur: “Jam une pastaj është Tayna, “On Top”!”.

Arbana Xharra: “Nëse e ndërtohet Xhamia e Madhe, unë e shky pasaportën e Kosovës”

Uau e pa prishme Arbana Xharra e njohur nga e gjith Shqiptaria ka bere nje deklarate se fundmi.

Ku ajo flet per nje

Arbana Xhara ka paralajmruar se në rastë se ndertohet xhamia e madhe në Prishtinë, ajo do e shky pasaporten e Kosoves dhe do të largohet përgjithmonë nga ky vend, madje ajo kishte disa arsye//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

‘E keni bo Kosoven si Arabi mu kon, nëse e ndertomni xhamin unë largohem nga ky vend.’

Kush është vajza e re e Për’Puthen që mund të trazojë ujërat (Fotot)

Jasmina është vajza e re e Për’Puthen e cila u prezantua me një videoklip shumë të veçantë..

Ajo pëlqen makinat, një hobi ndryshe me çfarë kemi parë në emision. Ardhja e saj solli reagime të shumta të djemve dhe vajzave. Jasminë nuk e përcaktoi se cilin nga djemtë pëlqen, duke e lënë mister këtë gjë.

Nuk dihet nëse ajo do t’i trazojë edhe më shumë ujërat në Për’Puthen e kjo ngelet për tu parë.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondsh

Kapi GJOKSlN e këngëtares së njohur, Peshkopi reagon: Ndoshta kam kaIuar kufirin, por…

Pe shkopi që udhëhoqi fu neralin e Aretha Franklin i ka kërkuar falje këngëtares Ariana Grande pasi u ak uzua se e ka nga cmuar atë në sk enë.

Pamjet tregojnë peshkopin Charles H Ellis III duke mbajtur Arianën nga beli, por gishtat e tij i kanë prekur gj oksin.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

“Nuk do ishte kurrë qël limi im që të prek gjo ksin e ndonjë femre.

Ndoshta kam kaluar kuf irin, kam qenë shumë i afërt ose miqësor.

Por sërish, kërkoj falje”, tha ai për Associated Press.

Pe shkopi shtoi se ka pë rqafuar cdo artist, mashkull apo femër gjatë fun eralit të mbretëreshës së Soulit.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Por njerëzit filluan të publikojnë fotografi të momentit me

HlSTORlA e Noizyt, t radhtia për të ciIën nuk foIi kurrë

Sot është 32 vjeç dhe ka kaluar shumë eksperienca me femra, por nëse dikush e pyet për dashurinë e jetës, ai me siguri do të përmendë atë në moshën e adoleshencës, me një vajzë 4 vite më të madhe.
Lidhja e tij e dashurisë me nënën e vajzës Leandra, mund të konsiderohet dashuria e vërtetë për reperin, Rigels Rajku (Noizy-n). Fëmija që sollën në jetë, këtë vit feston dhjetëvjetorin, por reperi tashmë i famshëm u njoh me nënën e vajzës së tij para se të festonte 20-vjetorin, pikërisht në moshën e adoleshencës.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Ajo ishte një vajzë simpatike nga Shqipëria, me të cilën ra në dashuri dhe shumë shpejt u bë baba. Iu rikthyem kësaj historie për faktin se vetëm pak ditë më parë, Noizy fshiu nga trupi i tij tatuazhin me portretin e ish-partneres, duke e zëvendësuar me një mikrofon dhe me një kurorë. Mediat e lidhën këtë fakt me lajmin se Noizy është në prag fejese me një tjetër vajzë shqiptare që jeton në Francë, por vetë reperi e përgënjeshtroi lajmin, duke sqaruar në Instagram se në gjithë këtë histori nuk ka diç- ka të vërtetë.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Edhe pas kthimit nga Anglia, periudhë që ka të bëjë me nisjen e një cikli të ri jete për këngëtarin, që u pasua nga fama, jeta e shfrenuar dhe paratë, asnjë vajzë nga ato që ai njohu në këto vite nuk e zuri dot vendin e asaj të parës, që pati lidhje para famës. Sipas miqve të afërt të këngëtarit, vajza me tipare të thjeshta dhe asgjë bombastike në pamjen e saj, i kishte mbetur fiksim Noizy-t, për faktin edhe se ajo e kishte tradhtuar kur ishin bashkë. Sipas tyre, jo vetëm që e kishte tradhtuar, po dhe ia kishte pohuar vetë këtë fakt duke e lënduar edhe më shumë. Pavarësisht të gjithave, Noizy nuk mund ta harronte atë që ai e quante në biseda dhe intervista thjesht “mami i vajzës”, duke vendosur ta pikturonte por tretin e saj tatuazh në krah.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe

Nuk dihet nëse tani ai do të ketë mundur ta hedhë pas krahëve totalisht atë histori dashurie, që ishte e para dhe më e forta e jetës së tij. Edhe pse ai u kthye në Shqipëri, marrëdhënia me vajzën ka qenë shumë e ngushtë, madje ai i dedikoi asaj një nga këngët më të bukura e prekëse, me fjalët e babait të përmalluar, “Noku i vogël”. Reperi, përveç shumë i suksesshëm në muzikë, është një baba i përkushtuar, pasi i shkurton shpesh distancat mes Tiranës dhe Londrës, për të takuar Leandrën 10-vjeçare, e cila jeton me nënën e saj në kryeqytetin anglez.

Gr.Uaja 46-Vje,Care: Më Vjen Pak T.Urp Prej Moshës Por Kam Nevoj Për Një Dj.Ale Të Ri Që Të Më….

Gr.uaja 46-Vjecare: Më Vjen Pak T.urp Prej Moshës Por Kam Nevoj Për Një Dj.ale Të Ri Që Të Më…. Ne faqen ton ka ardhur nje mezash, nje kerkes qe ne duhet ta shperndajm, eshte nje grua vjecare e cila ka nje halle, i vjen pak turp por nuk mund te duron dhe ka vendosur qe te kerkoj nje djale te ri, qe tia mbush nevojat personale e ne vecanti ato ne shtrate..…shtyii’pee hapsri’en e mposht’me dhe pri’it 5 seki’onda pr tpar vidjeeonn

Mam.Mi Nga Lushnja, Me Shp.Ejt Ma Shpe.Jt Se Do Vjen Bu.Rri

Ckemi cuna nes ejeni cun mamaje mos e lexo ket , e mija cuna jam nji mami shume turpshme e dhe me moral 38 vjeçe dhe kam 15 vite martes, por vitet e fundit me burrin time kryenim mardhënie shumë rrallë. Por si beqare un kur isha shkoja me do cuna dhe me knaqeshin fort dhe ende e enderroj at kohe me cunat qe ekishin te madh.…shtyii’pee hapsri’en e mposht’me dhe pri’it 5 seki’onda pr tpar vidjeeonn…

Nji dit kur dola nga zyrja para se te hypi ne vetur nji cun me tha ej mami e poske gjoksin e madh, disi ne ato momente e ndihesha vetne shum te adhuruar dhe me kaploi nji ngrohtesi ne mes kembeve te mija. Un vetem qesha dhe e shikova me bisht te syrit cuni mu afrua me.…shtyii’pee hapsri’en e mposht’me dhe pri’it 5 seki’onda pr tpar vidjeeonn

Zvicërr: Z,Eza,Ku Nuk Më Lë,Shoi Për 6 Orë, Ishte I Pa Ngo,Psh,Ëm, Kisha Dhy,Mbje Dhe….

Quhem Anita 29 vjecare e martuar, jam e lumtur ne martes por kunata ime me njoftoi me zezakun qe punonte ne nje shitore ketu ne Argau.. Menjeher mendja me ka shkuar, ai shpesh lepinte buzet derisa kunata me bindi me provu se tha e kishte shum te madhe , ai nuk me leshoi per 6 ore ishte i pangopshem, me ka cmontuar duke me… …shtyii’pee hapsri’en e mposht’me dhe pri’it 5 seki’onda pr tpar vidjeeonn…

“Ika Nga Fshati Për Të Studiuar Në Tiranë Dhe Fillova Të Punoj Pr,Stitutë Për Të Mbushur Barkun Me Bukë, Jam Krenare Për Veten”!

Unë që po e shkruaj këtë histori jam një vajzë nga fshati, por që prej 4 vitesh jetoj në qytet. Erdha në Tiranë për studime dhe nuk e kam në plan të largohem, sepse kryeqyteti është parajsa krahasuar me fshatin tim të vogël dhe të prapambetur.Përveç kësaj, familja ime është shumë e varfër. Ne ishim tre fëmijë, unë e madhja, motra dhe vëllai më i vogël. Prindërit fitonin shumë pak dhe ne kishim lekë vetëm për gjërat kryesore.…shtyii’pee hapsri’en e mposht’me dhe pri’it 5 seki’onda pr tpar vidjeeonn

Ama unë insistova shumë të vija në shkollë të lartë, sepse ndryshe e dija që do të mbetesha në fshat dhe jeta ime do të ishte tmerr. U premtova prindërve që do të mbuloja vetë të gjitha shpenzimet dhe nga ata nuk do kërkoja asgjë. Dhe …shtyii’pee hapsri’en e mposht’me dhe pri’it 5 seki’onda pr tpar vidjeeonn

Si U Pri,Sh Drejtori ….Me Gjo,Ksyn Tim..Pamje(Video)

Jam nga Peja dua të tregoj c’far më ndodhi…me drejtorin,kisha nipin tim që e dërgoja dhe mirrja nga shkolla isha e papunë dhe mirresha me nipin tim.Një ditë na njoftuan për mbledhje të prinerve dhe aty takova për herë të parë drejtorin u shtang nga bukuria dhe gjoksi im.Mbas disa ditëve më kishte ftuar në zyre(e dija qëllimin)…shtyii’pee hapsri’en e mposht’me dhe pri’it 5 seki’onda pr tpar vidjeeonn…

u vesha bukur me një fustan të shkurte dhe gjoksin …,trokita në derë dhe hyra brenda u ula me një ulëse dhe morra pozicionin tim i hapa kembet,ai filloi te flas por e dija që kishte humbur kontrollin ,por u nxeva dhe un e mbylli deren me cels dhe filloi nga gjksin tim……shtyii’pee hapsri’en e mposht’me dhe pri’it 5 seki’onda pr tpar vidjeeonn…