Ditën e djeshme protesta njëra pas tjetrës u mbajtën në shumë qytete të Shqipërisë ku me qindra të rinj kërkonin dre jtësi për vde kje n e Klodianit.

Për këtë ngjarje të rëndë kanë reaguar personazhe të njohur të showbiz-it, së fundmi edhe Albana Osmani.

Në llogarinë e saj në Instagram Albana ka publikuar një video të së atit të Klodianit ku me lot në sy tregon dhi mbjen që ka në shpirt. Nëpërmjet këtyre pamjeve Albana i shpreh ngushëllimet e saj familjes dhe kërkon atë që po e kërkojnë të gjithë “DREJTËSI”.

“Eshte dhimbje e madhe , eshte e pamundur të mos th erë shpirti. Por kjo dhimbje me e madhe eshte e prinderve familjes miqve dhe shokeve me shume se e kujtdo …Ngushellimet e mia. Zoti ju dhashte force !

Kerkohet drejtesi per ate qe mori jeten e Klodianit. Kerkohet drejtesi nga familja e tij nga miqte te afermit nga secili prej nesh nga çdo shqiptar sepse jeta e çdo njeriu vlen, jeta e çdo shqiptari vlen !. Dhe drejtesia te cohet ne vend . Kerkohet drejtesi sepse secili nga ne eshte Klodiani. Kerkohet drejtesi dhe jo pertej fjaleve të ketij burri . Të kesaj zemre qe qan të birin me te drejte. Mos kaloni mbi fjalet e ketij burri as ata qe duhet te zbatoni ligjin ne menyren me te rr ep te as ju qe vetem per fjalet e tij nuk doni tia dini . DREJTESI PER DJALIN E KETIJ BABE !“- shkruan ajo.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *