Futbolli në zi! Diego Armando Maradona, ka ndërruar jetë. Mediat argjentinase raportojnë se Maradona ka pësuar një arrest kardio-respirator të mërkurën.

Më herët, 60-vjeçari kishte kryer një operacion në kokë.

Maradona konsiderohet si një prej lojtarëve më të mirë në historinë e futbollit.

Në vitin 1986, ai fitoi Kupën e Botës dhe po atë vit bëri histori me golin kundër Anglisë që më vonë u quajt “dora e Zotit”.

Maradona ka luajtur me Boca Juniors, Barcelonën dhe Napolin.

Në përditësim…/tvklan.al

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *