Nje koment i lene ne nje postim ne Instagram, ka bere qe Armina Mevlani ti ktheje pergjigje. Partnerja e Shkëlzen Berishes eshtë kri.tikuar nga ndjekësit, pasi ata kanë pritur nga ajo një reagim për vr’.asjen e Klodian Rasha.

Ditën e mërkurë, kur nisën pr.otestat, Armina postoi në Instagram një thënie filmi dhe një foto bashkangjitur, duke nxitur edhe komentet e shumta.

“Të ngeli mendja ke dashuria dhe se.ksi si nuk bëre një postim për kr.imin që ndodhi”, shkruan komentuesja.

Në këtë mënyrë, Armina ka zgjedhur t’i përgjigjet, duke i sqaruar se ka ndërmend që të ndërmarrë nisma në të ardhmen, që sado pak ndryshojnë jetën e një njeriu.

Replikat:

Komentuesja: Te ngeli mendja ke dashuria dhe se’ksi si nuk bere 1 postim per kr.i’min qe ndodhi

Armina Mevlani: Une ruaj nje kontent me gjera vintage dhe duhet te postoj ne momente te caktuara ,nuk ka te beje ku eshte mendja sepse me besoni kjo gje qe ka ndodhur e shume te tjera me bejne te ndihem shume keq ,por nuk kam dashur te perdoret politikisht faqia ime sic ndodh pa dashur une shume shpesh. Ne kete rast do shperndajme se shpejti nje postim sensibilizimi shume personazhe publike.

Komentuesja: Me ke zhge njyer , duhet te te mbeshtetni ket popull te varfer dhe te v.rar ne cdo drejtim pa shpres pa jet!

Armina Mevlani: Me vjen shume keq ,une jam pjese e ketij populli dhe mbeshtes ne formen time pa i publikuar gjerat qe bej. Nuk dua ta politizoj figuren time sepse tek un keqinterpretohet. Por premtoj qe shume shpejt do ndermarr nisma me shume sesa thjeshte nje postim

Komentuesja: Jemi mbushur me premtime, cdo dit e me keq per ket popull lum ne ne ca vendi jetojm e mjer ne kush na drejtojn!

Armina Mevlani: une nuk jam pjese e politikes dhe premtimet e mia nuk kane te bejne me ndryshime te medha . Por me ato te voglat qe sido te jete ndryshojne jete njerezish sado pak

Komentuesja: Mjafton mbeshtetja kurajo dhe xhesti te gjith I kan kto mundesi qe ne kto dit jan mundesi te medha.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *